Terapia rodzin

W terapii rodzin zazwyczaj bierze udział większa liczba osób, które chcą poprawić funkcjonowanie w swojej relacji. Rodzinę rozumiem, jako systemem wzajemnie oddziaływujących na siebie elementów i do jego optymalnego funkcjonowania konieczna jest równowaga między poczuciem ja każdego z członków rodziny a regułami przynależności do niej. Zdarza się tak, że równowaga ta z różnych powodów i w różnych okresach życia rodziny bywa zachwiana poprzez pojawienie różnych trudności: rozwojowych, zdrowotnych, wychowawczych, zmian i trudności związanych z małymi, czy też dorastającymi dziećmi, bądź też samymi rodzicami. Czasem schematy funkcjonowania w rodzinie sprawiają, że ludzie nie są ze sobą w pełni szczęśliwi i wtedy warto jest poszukiwać nowych sposobów budowania relacji. Zdarza się, że trudności dotyczące całego systemu mają wpływ na trudności jednostek np. dzieci, a zmiany na lepsze w systemie wpływają na wzrost poczucia szczęścia jednostek. Zdarza się, że jedna mała zmiana owocuje dużymi  zmianami, bo tak właśnie działa system. Ustalenie nowych reguł funkcjonowania i komunikowania się, bądź dokonanie przez rodzinę zmiany myślenia o niej samej są często konieczne, aby członkowie rodziny czuli się szczęśliwi i mieli możliwość budowania satysfakcjonujących relacji oraz własnych odrębnych tożsamości. Dzięki tej terapii każda z osób zyskuje w rodzinie większe poczucie autonomii, ale i większe wsparcie i zrozumienie od członków rodziny, a także sama uczy się efektywniej tego wsparcia udzielać.

Sesja trwa ok. 80 min. i odbywa się najczęściej raz na dwa tygodnie.

ZOBACZ CENNIK

Terapia rodzicielska

W trakcie wielkiej przygody, jaką stanowi rodzicielstwo często spotykamy się z licznymi trudnymi sytuacjami życiowymi i rodzinnymi, z którymi ciężko sobie poradzić mając na uwadze dobro naszych dzieci. W trakcie oferowanej przez mnie terapii rodzicielskiej pomagam rodzicom lepiej zrozumieć i skuteczniej komunikować się z ich dziećmi i sobą wzajemnie. Konsultuję i prowadzę terapię dla rodziców w sytuacjach okołorozwodowych, w tym zaleconych sądownie terapiach nakierowanych na oddziaływania opiekuńczo-wychowawcze, sytuacjach konfliktowych, kryzysach rozwojowych i rodzinnych. Wspieram rodziców  w sytuacjach otrzymania przez ich dzieci diagnozy zaburzeń zachowania i rozwoju, trudności emocjonalnych i psychicznych w tym: depresji, lęków, agresji, zachowań opozycyjno-buntowniczych, samouszkodzeń ciała,  zaburzeń odżywiania, nadpobudliwości psychoruchowej. Każdego klienta i każdą rodzinną sytuację, traktuję indywidualnie i z ogromnym szacunkiem. Na terapię rodzicielską zapraszam oboje rodziców. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest możliwe pojawienie się obojga rodziców w gabinecie – wówczas terapia ta realizowana jest na sesjach indywidualnych.

Terapia indywidualna rozpoczyna się od spotkania konsultacyjnego.
Sesja trwa ok. 120 min. i odbywa się najczęściej raz lub dwa razy w miesiącu.

ZOBACZ CENNIK

Terapia indywidualna

Celem terapii indywidulanej jest przede wszystkim uzyskanie wsparcia bądź pomocy psychologicznej. Spotkania te polegają na wzmocnieniu potencjału klienta lub umożliwiają jego rozwój osobisty. W trakcie terapii zwracam uwagę na przekazy i wzorce rodzinne, kontekst życia klienta, aktualne relacje i ich możliwy wpływ na jego funkcjonowanie. Jest to wsparcie w poszukiwaniu satysfakcjonujących rozwiązań problemów i trudnych sytuacji życiowych. Regularne spotkania umożliwiają zaplanowanie kroków prowadzących do przemiany, dodają odwagi, ale również motywują do działania.

Terapia indywidualna rozpoczyna się od spotkania konsultacyjnego.
Sesja trwa ok. 50 min. i odbywa się najczęściej raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie.

ZOBACZ CENNIK

Terapia dzieci i młodzieży

Z dziećmi i młodzieżą pracuję indywidualnie i rodzinnie, a więc skupiam się na funkcjonowaniu całej rodziny. Oprócz pracy z samym dzieckiem zawsze zapraszam do procesu psychoterapii rodziców, rodzeństwo lub inne ważne dla dziecka osoby. W trakcie tych spotkań analizujemy zachowania, badamy relacje, poznajemy zwyczaje rodziny, stosowane w domu metody wychowawcze oraz funkcjonujące zasady. W trakcie terapii wypracowujemy wspólne dla rodziny działania mające na celu niesienie pomocy dziecku w trudnej dla niego sytuacji. Psychoterapia w przypadku zaburzeń wieku rozwojowego może być główną formą pomocy, ale i wsparciem w przypadku terapii farmakologicznej.

Terapia indywidualna rozpoczyna się od spotkania konsultacyjnego.
Sesja trwa ok. 50 min. i odbywa się najczęściej raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie.

ZOBACZ CENNIK

Terapia grupowa

W terapii grupowej zazwyczaj bierze udział większa liczba osób (od 4 do 8), które chcą poprawić swoje funkcjonowanie i poradzić sobie ze zgłaszanymi trudnościami. Ta forma psychoterapii oprócz tego, że najczęściej łączy ludzi pod względem zgłaszanych trudności pozwala na zbudowanie więzi, bliskości i lepsze poznanie siebie w kontakcie z innymi. Opiera się ona na założeniu, że problemy psychologiczne najczęściej mają źródło w relacjach z innymi ludźmi i w tych relacjach się przejawiają. Z tego też względu indywidualne trudności mogą być widoczne i odczuwalne również w grupie terapeutycznej, w relacjach z uczestnikami, z całą grupą i z prowadzącym ją psychoterapeutą. Umożliwia ona poszukiwanie korzystnych sposobów radzenia sobie a umiejętnie prowadzona terapia grupowa pozwala nabrać wiary w siebie i swoje możliwości.

Terapia indywidualna rozpoczyna się od spotkania konsultacyjnego.
Sesja trwa ok. 120 min. i odbywa się najczęściej raz lub dwa razy w miesiącu.

ZOBACZ CENNIK

Terapia par

Głównym celem podjęcia terapii przez pary jest znalezienie się w sytuacji kryzysu w relacji z bardzo wielu różnych powodów. Pary zazwyczaj decydują się na terapię, gdy samodzielne próby naprawienia związku nie powiodły się. Zadaniem osób w terapii jest przywrócenie możliwości adaptacyjnych, ustalenie granic, a przede wszystkim poprawa relacji i komunikacji w związku. Dzięki wspólnej terapii para zyskuje większą świadomość nie tylko siebie, ale i partnera, poznaje lepiej jego historię i historię jego rodziny pochodzenia. Każda osoba w trakcie spotkań terapeutycznych ma możliwość wyrażenia swoich uczuć i myśli, posłuchania o odczuciach partnera i na koniec dokonania interpretacji tego, co usłyszała. Prowadzi to do lepszego zrozumienia jednostki i jej partnera. Terapia pary służyć może także podjęciu decyzji o zmianie charakteru łączącej parę relacji.

ZOBACZ CENNIK

Kontakt

DR KAMILA MADEJA-BIEŃ
psycholog, psychoterapeuta

tel. 608 295 125

Gabinet: ul Zakrzowska 19, Wrocław, I piętro, p. 204

Masz pytanie? Chcesz umówić się na wizytę?
Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Administratorem danych osobowych jest Kamila Madeja-Bień.

    Uwaga!

    Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

    Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera